STAG EV STAG-EV-WB-11KW – car battery charger 230/400 V AC (L-N / L-L) 3-phase Graphite White
6 în stoc
SKU:
CPS-105293
Categorie: DC charging stations
Descriere
Technical Specifications
| EV/PHEV compliant with IEC 61851‑1 using Type 2 AC charging |
| STAGEV CORE 11 kW wallbox with 5 m Type 2 cable (option 7 m), mounting kit, installation manual, user manual |
| Dispose of equipment as WEEE and packaging via appropriate recycling streams |
| PAP (Corrugated fiberboard (cardboard), PELD/LDPE (Low-density polyethylene) |
| https://www.stag-ev.com |
| No |
| 2.1 m |
| 3 year(s) |
| 5 m |
| EAR99 |
| Not applicable / not classified as dangerous good |
| 11 kW |
| 120 cm |
| 80 cm |
| 120 kg |
| n/a (no product‑level CFP published) |
| Bottom, Rear |
| GHS04: Compressed gas, GHS05: Corrosive |
| No |
| Yes |
| RoHS, Electromagnetic Compatibility (EMC) |
| Type 2 |
| Polycarbonate (PC), Glass |
| Yes |
| 5 m |
| LCD |
| 16 A |
| 16 A |
| Outdoor |
| 180 kg |
| 230/400 V AC (L-N / L-L), 3-phase |
| 390 mm |
| 2016 dm³ |
| Wall |
| 43500 cm³ |
| 3 |
| 3.7 kg |
| 275 mm |
| 125 mm |
| IP65 |
| 16 A |
| 2.5 kg |
| Poland |
| 310 mm |
| 510 mm |
| Graphite, White |
| 230 mm |