STAG EV STAG-EV-WB-11KW – car battery charger 230/400 V AC (L-N / L-L) 3-phase Graphite White
5 în stoc
SKU:
CPS-105296
Categorie: DC charging stations
Descriere
Technical Specifications
| STAGEV CORE 11 kW wallbox with 5 m Type 2 cable (option 7 m), mounting kit, installation manual, user manual |
| EV/PHEV compliant with IEC 61851‑1 using Type 2 AC charging |
| Graphite, White |
| No |
| 3 |
| Glass, Polycarbonate (PC) |
| 510 mm |
| Wall |
| 3.7 kg |
| 390 mm |
| Yes |
| Yes |
| IP65 |
| LCD |
| 230/400 V AC (L-N / L-L), 3-phase |
| Type 2 |
| 310 mm |
| 16 A |
| Poland |
| Outdoor |
| 230 mm |
| 125 mm |
| 16 A |
| 16 A |
| 2.5 kg |
| 5 m |
| No |
| 275 mm |
| PAP (Corrugated fiberboard (cardboard), PELD/LDPE (Low-density polyethylene) |
| Rear, Bottom |
| GHS04: Compressed gas, GHS05: Corrosive |
| Not applicable / not classified as dangerous good |
| 5 m |
| EAR99 |
| Electromagnetic Compatibility (EMC), RoHS |
| 11 kW |